Millist elektripaketti endale valida? Leiame koos sulle sobiva

Kui elektrilepingu sõlmimine käib paari hiireklikiga, siis vajadustele vastava paketi valimine võib juba mõnevõrra rohkem aega võtta. Enefit pakub kolme erinevat elektripaketi kategooriat, mille seast leiab sobiva nii pikema kindlustunde otsija kui ka riskialtim energiatarbija.

Elektripaketi valikul tuleks eelkõige lähtuda oma majapidamise suurusest ja olemusest, eelarvest ning tarbimisharjumustest. Oluline on arvesse võtta, et mida suurem on tarbimine, seda tugevamalt hakkab valitud pakett mõjutama sinu kodu energiakasutust ja kulutusi.

Enefiti pakutavad elektripaketid jagunevad sisult kaheks: fikseeritud ehk „Kindel“ ja börsihinnaga ehk „Muutuv“ pakettideks. Kõiki meie fikseeritud ja börsihinnaga pakette on võimalik vastavalt oma soovidele personaliseerida: näiteks valida taastuvenergial põhinevana või määrata endale sobiv hinnatüüp ehk tariif.

Valides 1-tariifse paketi, on elektri hind tarbijale igal tunnil sama. 2-tariifse puhul hind erineb, olles reeglina öösel odavam ja päeval kallim. Selline hindade kõikumine võimaldab tarbimist juhtida soodsamale ajale ja teenida säästu.

Kindel

Kindel paketiga on võimalik elektrihind endale soovitud ajaperioodiks fikseerida – täpsemalt 6, 12 või 36 kuuks. Nii saad nautida stabiilset elektrihinda, millele turu kõikumine mõju ei avalda. Fikseeritud hinnaga elektrit ostes tead täpselt, kui palju iga kulutatud kilovatt-tund maksab ning saad oma igakuiseid väljaminekuid mugavalt planeerida.

Nagu ennist mainisime, on Kindel paketti võimalik valida ka rohelisena. Roheline pakett tagab, et sinu koju jõudev elekter on toodetud 100% taastuvatest energiaallikatest. Lisaks teadmisele, et tarbid keskkonnasäästlikku elektrit, panustad ka puhtama tuleviku loomisesse ja aitad pikas perspektiivis roheenergiat turule juurde tuua – mida rohkem on rohelise energia tarbijaid, seda rohkem saame taastuvenergial põhinevaid tootmisvõimsusi luua.

Muutuv

Muutuv pakett sobib nii väiketootjale kui riskialtimale tarbijale, kes on valmis suurema hinnavõidu saamiseks börsihindasid jälgima ja oma tarbimist ajastama. Kuna elektri hind börsil on muutlik ja võib iga tund erineda, saab elektrit ostes ise oma kulusid juhtida, sobitades tarbimise soodsama hinnaga ajale.

Samas tuleb valmis olla ka võimalikeks hinnahüpeteks ning -tippudeks, kuna hind börsil ei ole prognoositav ning kujuneb paljude erinevate tegurite koosmõjul. Muutuva paketi kasutajad saavad börsihindadel mugavalt silma peal hoida Enefiti mobiiliäpis.

Universaalteenus

Universaalteenus pakub võimalust soetada elektrit börsivälise hinnaga. Kui algselt oli see hea lahendus nendele tarbijatele, kes soovisid energiakriisis soodsamat alternatiivi tõusuteel olevatele elektrihindadele, siis tänase seisuga on universaalteenus kõige kallim pakett turul.

Universaalteenuse hinna määrab Konkurentsiamet ning kuna see sõltub otseselt tootmiskuludest, võib see igal ajal muutuda. Kasutatav elekter on toodetud Enefit Power põlevkivielektrijaamades.

Elektripaketi valimine on nüüd lihtsam

Enamasti näitavad elektrimüüjad kliendile hinda ühe kilovatt-tunni kohta, mis ei anna selget ettekujutust, kui suureks kujuneb igakuine elektriarve. Enefiti kodulehel olev uus paketikuva lahendab selle probleemi ja pakub võimalust elektrienergia kulu ette prognoosida.

Sisestades oma kuise elektritarbimise kilovatt-tundides (kWh), kuvab süsteem sinu korteri või maja näitel ligikaudsed hinnad kõikide saadaolevate elektripakettide ja hinnatüüpide kohta. Nii saad pakette omavahel võrrelda ja endale sobiva välja valimine on oluliselt lihtsam.

Sisenedes iseteenindusse, arvutab süsteem täpsed hinnad olemasolevate tarbimisandmete põhjal Enefiti klientidele automaatselt. Kes ei ole Enefiti klient, see saab anda Eleringi kodulehel Enefitile ligipääsu oma tarbimisandmetele ja seejärel juba meie iseteeninduses oma prognoositavaid elektri kuuhindasid näha.

ElektripakettFikseeritud
hind
LepinguperioodRoheline
energia
EelisKellele?
Kindel+6, 12 või 36 kuudMaandad hinnatõusu
riske
Väiksema elektritarbimisega hinnatundlikule inimesele
Kindel Roheline+6, 12 või 36 kuud+Maandad hinnatõusu
riske ja tarbid ainult rohelist
energiat
Tarbimisteadlikule ning keskkonnast hoolivale inimesele
MuutuvTähtajatuVõimalus ajastada elektritarbimine
soodsama hinnaga tundidele
Keskmisest suurema tarbimisega inimesele, kes on valmis jälgima elektri börsihindasid
Muutuv RohelineTähtajatu+Võimalus ajastada elektritarbimine
soodsama hinnaga tundidele, tarbides sealjuures ainult rohelist energiat
Keskmisest suurema tarbimisega ja keskkonnast hoolivale inimesele, kes on valmis jälgima elektri börsihindasid
Universaalteenus+/-Võimalik sõlmida
kuni 1. mai 2024
Ostad riiklikult reguleeritud
hinnaga elektrienergiat
Inimesele, kelle igakuine elektrihind on universaalteenuse hinnast kallim

Jaga seda postitust

Seotud teemad