Eesti Energia mobiiliäpis on väiketootjatel võimalik elektri tarbimise kõrval vaadata ka elektri võrku müümise andmeid

Oma elektritarbimise ja -tootmise jälgimine ei ole kunagi olnud lihtsam! Varem pidid elektri väiketootjad kogu oma tootmise, tarbimise ja elektri võrku müümise info kokku koguma kolmest kohast:

  • Elektritootmise info oma päikesepargi monitooringuäpist.
  • Elektri võrku müümise info elektri võrguteenuse pakkujalt.
  • Elektritarbimise info vastavalt teenusepakkujalt.

Nüüd on kõik vajalik mugavalt ühes kohas – Eesti Energia mobiiliäpis. Avades äpi, näed täpselt, kui palju oled igas tunnis elektrit tootnud, tarbinud või müünud. Andmeid saad vaadelda ja võrrelda ka nädalate, kuude või aastate kaupa.

Kuna suvi on peagi käes ja päikeseenergia tootmine kogub järjest suuremat hoogu, aitab tarbimise ja võrku müümise jälgimine oma energiatarbimist ja sellega seonduvaid kulusid täpsemini planeerida. Nii on väiketootjatel võimalik teha enda jaoks kõige sobivamaid otsuseid.

Mobiiliäpp on nutikas abiline kõigile

Kes soovib oma tarbimisest veelgi paremat ülevaadet, saab äpi abil hinnata, kui palju energiat kulub ühe või teise tegevuse jaoks. Näiteks olles mõnel eelneval õhtul sauna teinud, saad tagantjärele vaadata, kui palju kasvas majapidamise energiatarve elektrikerise töötamise ajal. See võimaldab tarbimist vastavalt kohandada, kui on soov näiteks elektriarvetelt säästa.

Äpist leiab lisaks käesolevale päevale ka järgmise päeva elektri börsihinnad. Võimalus näha, mis ajahetkel on hinnad madalad ja millal tuleb maksta rohkem, tuleb kasuks tarbimise või müümise ajastamisel, aidates turust maksimaalselt kasu lõigata.

Kui sa ei soovi ise näpuga järge ajada, saad seadistada endale teavitused, mis annavad sulle järgmise päeva elektrihindadest teada. Äpp informeerib sind ka olukorras, kus sinu elektritarbimine on tavapärasega võrreldes muutunud.

Eesti Energia mobiiliäpi saad alla laadida nii Google Play, App Store kui AppGallery rakendusest. Sisenemiseks kasuta sama meetodit, millega oled varasemalt meie veebilehe iseteenindusse loginud (ID-kaart, Mobiil-ID või Smart-ID).

Lae mobiiliäpp alla siit:

Jaga seda postitust

Seotud teemad

Hetkel oluline

Päikesesalvestus kui investeering: kulud on suured, tulud veel suuremad

Ülemaailmselt tajutakse üha suurenevat vajadust puhtama ja säästlikuma energia järele ning päikeseenergia on selles vallas üks juhtivaid lahendusi. Tänapäeval on tõusnud päikeseenergiasse ja sellega koos salvestuslahendustesse investeerimine hinda ka eestlaste seas, pakkudes eeliseid nii tootjale kui tarbijale.

Hakkame säästma!

Kasulikud nipid, mis aitavad tudengina elektriarvelt säästa

Septembris on paljud noored alustamas õpinguid ülikoolis, mis osade jaoks tähendab elukohavahetust ning sellega koos ka suurenenud väljaminekuid. Elad sa ühiselamus, üürid või omad päris enda kodu – jagame lihtsaid nõuandeid, mida saad kasutusele võtta, et sügistalvised elektriarved ei kasvaks üle pea.