Milline elektripakett sulle kõige paremini sobib? Jõuame koos selgusele

Kui elektrilepingu sõlmimine käib vaid paari hiireklikiga, siis vajadustele vastava paketi valimine võib juba rohkem aega võtta. Enefit pakub viit erinevat elektripaketti, mille seast leiab sobiva nii pikema kindlustunde otsija, aga ka riskialtim energiatarbija.

Pea kõikide meie pakettidega saad lisaks valida ka Rohelise Energia, mille tootmiseks kasutatakse 100% taastuvaid energiaallikaid, peamiselt päikese-, tuule- ja hüdroenergiat. Rohelise Energia toodame kas ise või ostame teistelt Euroopa elektritootjatelt.

Kindel

Kindel pakett jaguneb kaheks: Kindel 6 ja Kindel 36. Mõlema paketi puhul on hind vastavalt 6 või 36 kuuks fikseeritud ja elektrituru kõikumine sellele mingit mõju ei avalda. Fikseeritud hinnaga elektrit ostes tead täpselt, kui palju iga kulutatud kilovatt-tund maksab ning oskad oma igakuist väljaminekut plaanida.

Kindel Pluss

Kindel Pluss fikseerib elektrihinna tervelt 84 kuuks ning selle aja jooksul kokku lepitud hind kordagi ei muutu. Elekter tuleb Enefit Greeni taastuvenergia üksustest, mistõttu võid kindel olla, et tarbid 100% rohelist energiat ning oled puhtamale tulevikule sammukese lähemal. Arvestades igakuist elektritarbimist, tead oma kodukulusid pikka aega ette.

Muutuv

Muutuv pakett sobib riskialtimale tarbijale, kes saab kasu elektribörsi soodsama hinnaga perioodidest, kuid on valmis ka hinnahüpeteks. Kuna börsihind muutub iga tund, saab elektrit ostes ise oma kulusid juhtida, sobitades tarbimise soodsama hinnaga ajale. Muutuva paketi kasutajale on heaks abimeheks Enefiti mobiiliäpp, mille abil saab elektri börsihinda jälgida ning vastavalt sellele tarbimisotsuseid teha.

Universaalteenus

Universaalteenus pakub võimalust soetada elektrit kuni 30. aprillini 2026 börsivälise hinnaga. See on hea lahendus nendele tarbijatele, kes soovivad soodsamat alternatiivi tõusuteel olevatele elektrihindadele. Universaalteenuse puhul on oluline arvesse võtta, et kuna selle hind sõltub tootmiskuludest, võib see igal ajal muutuda. Kasutatav elekter on toodetud Enefiti tütarettevõtte Enefit Power põlevkivielektrijaamades.

ElektripakettFikseeritud
hind
LepinguperioodRoheline
energia
EelisKellele?
Kindel+6 või 36 kuud+Maandad hinnatõusu
riske ja tarbid ainult rohelist
energiat
Väiksema elektritarbimisega hinnatundlikule inimesele
Kindel Pluss+84 kuud+Maandad hinnatõusu
riske ja tarbid ainult rohelist
energiat
Tarbimisteadlikule ning keskkonnast hoolivale inimesele
MuutuvTähtajatuVõimalus ajastada elektritarbimine
soodsama hinnaga tundidele
Keskmiselt suurema tarbimisega inimesele, kes jälgib elektri börsihindasid
Universaalteenus+/-Võimalik sõlmida
kuni 30. aprillini 2026
Ostad riiklikult reguleeritud
hinnaga elektrienergiat
Kliendile, kelle fikseeritud hind on universaalteenuse hinnast kallim, või börsipaketis olevale kliendile, kes soovib hinnakindlust

Jaga seda postitust

Seotud teemad

Hetkel oluline

Lugeja küsib: „Millest koosneb elektriarve?“

Elekter on meie elu lahutamatu osa – vajame seda nii tööl olles, tänaval jalutades kui koduseid toimetusi tehes. Kuna igal kuul meieni jõudev elektriarve mõjutab otseselt igakuist eelarvet, on igati loomulik, et inimesed tahavad teada, mille eest nad elektrit tarbides täpselt maksavad. 

Loen edasi »