Kodu soojaks vaid kuutasu eest

Eestis tuleb eluruume kütta vähemalt pool aastat kui mitte rohkem. Nii peitubki külma aja energiasäästuvõimalus just küttesüsteemis. Viimase väljavahetamine võib aga üsna kallis olla, misõttu tasub mõelda kokkuhoidlikumale lahendusele – nimelt õhksoojuspumbale.

Ilmselt võib kohe tekkida ka õigustatud küsimus, kuidas saab õhksoojuspump praeguste elektrihindade juures ökonoomne olla. Vastus peitub kaasaegsete õhksoojuspumpade tööpõhimõttes: seade kulutab ühe osa elektrienergiat, kuid annab viis osa sooja vastu. Eriti võiks õhksoojuspumba poole vaadata need, kes kasutavad kütteallikatena elektriradiaatoreid, põranda- või ahikütet. Lisaks puhastavad õhksoojuspumbad õhku, suvel toimivad konditsioneerina ning enamik neist on kaugelt juhitavad, väga vähese müratasemega ning valmis töötama kuni -35 kraadi juures.

Õhksoojuspump sobib kõige paremini, kui:

  • elukoht on eramajas või korteris,
  • eriti külmade ilmadega on ka teise küttesüsteemi kasutamisvõimalus,
  • köetav ala on kuni 120 m2 ning avatud planeeringuga.

Õhksoojuspumba soetamiseks pole vaja suurt rahasummat välja käia. On etem võimalus

Enefit pakub õhksoojuspumpa ka täisteenusena. See tähendab, et pärast sobiva seadme väljavalimist ei maksa klient soetamise ja paigaldamise eest midagi. Kliendi kohustuseks jääb vaid igakuine tasu, mis sisaldab õhksoojuspumba korralist hooldust ning vajadusel ka parandustöid. Samuti vahetame seadme iga viie aasta tagant kaasaegsema vastu välja. Mingit trikki ei ole, nii lihtne ja mugav ongi – kõik õhksoojuspumbaga seotud kulud on kuutasu sees.

Kui on soov õhksoojuspump välja osta, siis peab arvestama, et garantii säilimiseks vajalike hoolduste, tarvidusel parandustööde, seadme utiliseerimise ja uue soetamise kulud tuleb endal veel eraldi katta.

Õhksoojuspumba viieaastase täisteenuse ja väljaostu kogukulu võrdlus Electrolux Avalanche 12 näitel

Õige valik ekspertide abiga

Meie valikus on üle saja erineva õhksoojuspumba, et sobida igaühe vajadustega. Konsultandid on seadme väljavalimisel abiks, kuid oleme loonud ka kalkulaatori, mis esmase otsuse tegemisel kindlasti aitab.

Õhksoojuspumba paigaldamine võtab tavaliselt aega vaid ühe päeva ning on seda saab kohe kasutama hakata. Tee oma valik juba täna, et oleksid talveks aegsasti valmis!

Jaga seda postitust

Seotud teemad

Hakkame säästma!

Lugeja küsib: „Kuidas hoida talvekuudel elektriarved madalad?“

Google on teinud ülevaate aasta otsitumatest sõnadest. Edetabeli tipust leiame ka märksõna „elektri börsihind“. Tõepoolest, elektrihind on olnud tihti jututeemaks, eriti kui ta kallis on. Aastale andis tooni muu hulgas Estlink 2 rike ning sellest kerkinud elektrihinnad suvel, mil muidu saaksime tänu suurele taastuvenergia toodangule nautida pigem madalaid hindu.

Loen edasi »