Kodu soojaks vaid kuutasu eest

Eestis tuleb eluruume kütta vähemalt pool aastat kui mitte rohkem. Nii peitubki külma aja energiasäästuvõimalus just küttesüsteemis. Viimase väljavahetamine võib aga üsna kallis olla, misõttu tasub mõelda kokkuhoidlikumale lahendusele – nimelt õhksoojuspumbale.

Ilmselt võib kohe tekkida ka õigustatud küsimus, kuidas saab õhksoojuspump praeguste elektrihindade juures ökonoomne olla. Vastus peitub kaasaegsete õhksoojuspumpade tööpõhimõttes: seade kulutab ühe osa elektrienergiat, kuid annab viis osa sooja vastu. Eriti võiks õhksoojuspumba poole vaadata need, kes kasutavad kütteallikatena elektriradiaatoreid, põranda- või ahikütet. Lisaks puhastavad õhksoojuspumbad õhku, suvel toimivad konditsioneerina ning enamik neist on kaugelt juhitavad, väga vähese müratasemega ning valmis töötama kuni -35 kraadi juures.

Õhksoojuspump sobib kõige paremini, kui:

  • elukoht on eramajas või korteris,
  • eriti külmade ilmadega on ka teise küttesüsteemi kasutamisvõimalus,
  • köetav ala on kuni 120 m2 ning avatud planeeringuga.

Õhksoojuspumba soetamiseks pole vaja suurt rahasummat välja käia. On etem võimalus

Eesti Energia pakub õhksoojuspumpa ka täisteenusena. See tähendab, et pärast sobiva seadme väljavalimist ei maksa klient soetamise ja paigaldamise eest midagi. Kliendi kohustuseks jääb vaid igakuine tasu, mis sisaldab õhksoojuspumba korralist hooldust ning vajadusel ka parandustöid. Samuti vahetame seadme iga viie aasta tagant kaasaegsema vastu välja. Mingit trikki ei ole, nii lihtne ja mugav ongi – kõik õhksoojuspumbaga seotud kulud on kuutasu sees.

Kui on soov õhksoojuspump välja osta, siis peab arvestama, et garantii säilimiseks vajalike hoolduste, tarvidusel parandustööde, seadme utiliseerimise ja uue soetamise kulud tuleb endal veel eraldi katta.

Õhksoojuspumba viieaastase täisteenuse ja väljaostu kogukulu võrdlus Electrolux Avalanche 12 näitel

Õige valik ekspertide abiga

Meie valikus on üle saja erineva õhksoojuspumba, et sobida igaühe vajadustega. Konsultandid on seadme väljavalimisel abiks, kuid oleme loonud ka kalkulaatori, mis esmase otsuse tegemisel kindlasti aitab.

Õhksoojuspumba paigaldamine võtab tavaliselt aega vaid ühe päeva ning on seda saab kohe kasutama hakata. Tee oma valik juba täna, et oleksid talveks aegsasti valmis!

Jaga seda postitust

Seotud teemad

Hetkel oluline

Päikesesalvestus kui investeering: kulud on suured, tulud veel suuremad

Ülemaailmselt tajutakse üha suurenevat vajadust puhtama ja säästlikuma energia järele ning päikeseenergia on selles vallas üks juhtivaid lahendusi. Tänapäeval on tõusnud päikeseenergiasse ja sellega koos salvestuslahendustesse investeerimine hinda ka eestlaste seas, pakkudes eeliseid nii tootjale kui tarbijale.

Hakkame säästma!

Kasulikud nipid, mis aitavad tudengina elektriarvelt säästa

Septembris on paljud noored alustamas õpinguid ülikoolis, mis osade jaoks tähendab elukohavahetust ning sellega koos ka suurenenud väljaminekuid. Elad sa ühiselamus, üürid või omad päris enda kodu – jagame lihtsaid nõuandeid, mida saad kasutusele võtta, et sügistalvised elektriarved ei kasvaks üle pea.