Säästlik energiatarbimine algab nutikalt valitud lahendustest

Tõusnud maksudest ja kõikuvast elektriturust tingituna seisavad paljud Eesti ettevõtjad küsimuse ees, kuidas tarbida targalt ja vähendada elektrikulusid. Kokkuhoid algab läbimõeldud ja nutikalt valitud lahendustest. Nutikalt valitud lahendused on sellised, mis on individuaalsed, loovad väärtust ja toovad ettevõttele kasu. 

Elektrileping vastavalt tarbimisele 

Elektri lõpphind sõltub suuresti valitud elektripaketist. Seega on oluline leida pakett, mis oleks kooskõlas sinu ettevõtte suuruse, eelarve ning tarbimisharjumustega. Kui muutlikud elektrihinnad sind ei hirmuta ning oled valmis suurema hinnavõidu nimel oma tarbimist ajastama, on börsipakett sobiv valik. Suunates tarbimise soodsama hinnaga ajale, saad ise oma kulusid juhtida. 

Nendel, kes soovivad hinnakindlust, on võimalus elektrihind fikseerida. Fikseeritud paketiga oled kõrgemate hinnaperioodide eest kaitstud ja elektri kilovatt-tunni hind igakuisetel elektriarvetel püsib kokkulepitud ajavahemikul sama. Elektrilepingut on võimalik fikseerida soovitud perioodiks, nii lühi- kui pikaajaliselt.  

Ettevõtetele, kel on suurem tarbimine (üle 300MWh aastas) ja soov minna üle taastuvenergiale, oleme loonud pikaajalise tuuleenergialepingu, millega on hind soodsatel tingimustel minimaalselt seitsmeks aastaks fikseeritud. Tegemist on sajaprotsendiliselt roheenergial põhineva elektripaketiga, mis vähendab sinu ettevõtte ökoloogilist jalajälge ja aitab muuta äritegevust keskkonnasõbralikumaks. 

Pane päike enda kasuks tööle 

Rohelisest elektripaketist samm edasi on taastuvenergia tootmine ja salvestamine. Päikesepaneelid on püsiva ja kindla tootlusega, vähendavad keskkonnajalajälge ja aitavad hoida kokku elektrikuludelt. Elektri, mis tarbimispunktis kasutust ei leia, saab tagasi võrku müüa ja seeläbi veelgi tulu teenida. See muudab paneelid investeeringuks, mis hakkab alates esimesest päevast raha tagasi tooma. 

Kui ettevõttes leiavad tootmine ja tarbimine aset eri aegadel, saab paneelidele juurde soetada akulahenduse, mis võimaldab toodetud elektrienergiat salvestada ja soovitud ajal kasutada. Nii suureneb kohapeal tarbitava elektri osakaal ning sellega koos ka sääst. Omatoodangu tarbimisest sõltub otseselt ka päikesejaama tasuvus – mida rohkem toodetud energiat kohapeal kasutust leiab, seda kiiremini projekt end ära tasub. 

Aku läbi on võimalik elektriturg enda heaks tööle panna isegi paneelide puudumisel. Ajal, mil hind börsil on odav, saab elektrit võrgust otse seadmesse salvestada. Kui hinnad tõusevad, saab akusse salvestatud odavat energiat kasutada oma tarbimise katteks või seda kasumi eest tagasi võrku müüa. 

Targad lahendused loovad lisaväärtust 

Ettevõtetele, kes soovivad investeeringust maksimumi võtta ning paneelide ja akuga teenitavat tulu veelgi suurendada, pakume võimalust liituda meie paindliku energiajuhtimise teenusega. Paindliku juhtimise käigus ühendame sinu olemasoleva päikesesüsteemi virtuaalse elektrijaamaga, mis võimaldab elektrit osta ja müüa reguleerimisturul, kus hinnad on võrreldes Nord Pooli börsiga kasumlikumad. 

Reguleerimisturu eesmärk on hoida elektrivõrku tasakaalus. Kui elektriturul pole piisavas koguses taastuvenergiat, saavad suure energiatarbimisega ettevõtted oma elektriseadmete koormusgraafikut nihutades suunata elektrisüsteemi rohkem taastuvenergiat. Nii on võimalik ilma täiendavate investeeringuteta teenida kuni 15% tulu ja samal ajal aidata stabiliseerida Eesti elektrivõrku. 

Lihtne ja mugav elektriauto laadimine 

Viimased arengud annavad aimu, et autoturg on muutumises ning elektriliste autode protsent kõigist Eestis müüdavatest uutest autodest on kasvuteel. Mida populaarsemaks muutuvad elektriautod, seda olulisem on, et tagatud oleks ka laadimisvõimalused. 

Ettevõtted, kes pakuvad oma töötajatele või klientidele võimalust asjatoimetuste või töö tegemise ajaks auto laadima jätta, omavad konkurentide ees selget eelist. Laadimispunkt tõstab äri nähtavust ja külastavust elektriauto juhtide seas ning soodustab loomulikku ja mugavat edasiliikumist puhtama keskkonna poole. 

Enefitist saad vastavalt oma eelistustele osta või rentida elektriauto laadija, aitame sind ka laadimisvalmiduse loomisel. Laadija ostes või rentides tuleb lahendusega kaasa Enefit Volti nutikas laadimisrakendus, mis juhib laadija tööd elektribörsi odavama hinnaga tundidele ning võimaldab teenida rahalist säästu. 

Kutsume sind terviknõustamisele 

Enefit on uus energia. 2024. aasta algusest pakume rahvusvahelise energiaettevõttena kõiki seniseid Eesti Energia tooteid ja teenuseid uue tütarettevõtte ning kaubamärgi Enefit alt. Uus nimi väljendab kogu arengut ja muutust, mida oleme läbi tegemas. Kõikidele senistele Eesti Energia klientidele oleme usaldusväärseks koostööpartneriks ka tulevikus.  

Meie targad lahendused ja koostöös kliendihalduriga loodud individuaalne plaan muudavad sinu igapäevaelu mugavamaks, aitavad tuua ettevõtte kulud alla ja vähendada keskkonnajälge. Lisaks elektripaketile, päikeseenergia tootmisele ja salvestamisele ning elektriautode laadimisele pakume lahendusi gaasipaketi valimiseks ja valgustussüsteemide uuendamiseks. 

Terviknõustamisele tulekuks täida sooviavaldus meie kodulehel ning võtame sinuga 2-3 tööpäeva jooksul ühendust.  

Jaga seda postitust

Seotud teemad