Kestlikud energialahendused ühest kohast

Ettevõtete huvi jätkusuutlike energialahenduste vastu aina kasvab. Põhjuseid võib otsida energiakriisist, maailmas toimuvast ning huvist rohelisema tegutsemisviisi vastu. Vastuvõetav hind ning kvaliteet on kahtlemata need märksõnad, millest klient otsuste tegemisel lähtub. Kuid üha olulisemaks muutub ka mitmekesine toodete ja teenuste valik ning nende kokkusobivus.

Enefit on äriklientide elu väga mugavaks teinud: ühest kohast saab kätte pakkumise alates paindlikust energiajuhtimisest kuni valgustuse renoveerimiseni välja.

Pikaajaline kindlus rohelisest energiast

Ettevõtte jaoks on päikesepaneelid parim ja lihtsam viis hakata ise 100% puhast energiat tootma ning seda ka tarbima. Hästi projekteeritud päikesejaam tasub end ära umbes kümne aastaga, kuid tegelikult saab kohe säästma hakata: kokkuhoid tuleb nii elektri- ja võrgutasu kui ka riiklike maksude arvelt. Kogu ülejääva elektri saab võrku tagasi müüa. Pilootprojektina katsetame äriklientide jaoks mõeldud suuri salvestuslahendusi. Nii saab toodetud elektri tallele panna ning soovitud ajahetkel jälle tarbida. Huvi korral tarvitseb meie ekspertidelt salvestuslahenduse kohta kindlasti lisa küsida.

Suurtarbijate (üle 100 MWh aastas) huvi pikaajaliste fikseeritud hinnaga tuuleenergia lepingute vastu on samuti arvestatav. 2021. aasta lõpu seisuga olime sõlminud 1000 lepingut ning kasv ei näita vaibumise märke. Pikaajaline leping võimaldab elektrihinda soovitud perioodiks soodsatel tingimustel fikseerida ning hoida kulusid stabiilselt madalal ja ette prognoositud tasemel. Taastuvenergia tarbimine muudab äritegevuse keskkonnahoidlikumaks ning annab kindla teadmise, millises Baltikumi tuulepargis on elekter toodetud.

Päikesepark Tasku keskuse katusel Tartus

Märkimisväärne sääst valgustuslahenduselt

Kui ettevõttes on jätkuvalt kasutusel vanemad valgusallikad, on ainuõige otsus need LED-lahenduse vastu välja vahetada. Leedid tarbivad kuni 80% vähem energiat ning on 5–6 korda pikema kasutusajaga. Seega väheneb lisaks elektriarvetele ka hoolduskulu. Valgustuse renoveerimine tagab ohutu töökeskkonna ning parandab töötajate tootlikkust.

Enefiti valgustusteenus kaardistab hoone valgustuspaigaldise, sellega seotud kulud ning leiab optimaalseima lahenduse. Nagu ka paljude teiste teenustega, saab ka valgustuse puhul valida, kas investeerida uuendamisse ise või otsustada kuumaksega lahenduse kasuks.

Päikesepark Tasku keskuse katusel Tartus

Kuni 15% tulu ilma täiendavate investeeringuteta

Kui ettevõttes on elektriseadmeid, mille koormusgraafikut saab nihutada, soovitame mõelda paindliku energiajuhtimise peale. See võimaldab teenida tulu elektrit tarbiva või tootva seadme koormust muutes ning seeläbi elektrisüsteemi tasakaalu hoides. Lihtsustatult öeldes ühendatakse ettevõtte seadmed virtuaalse elektrijaamaga (virtual power plant, VPP), mis osaleb aktiivselt energiaturul ning vahendab signaale seadmete koormuse muutmiseks ja taastamiseks. Loomulikult saab ka eelnevalt igaks päevaks ning tunniks määrata, kas seadme koormust saab muuta või mitte.

Peale tulu teenimise võimaldab paindlik juhtimine ettevõtte elektrisüsteemis rohkem taastuvenergiat kasutada ning seeläbi keskkonnajälge vähendada.

Jäta töö ekspertide hooleks

Ehitusjärgseks kvaliteedikontrolliks või enne küttesüsteemi renoveerimist on mõistlik teha hoone termoülevaatus, mis annab hinnangu hoone ehitustehnilisele seisundile ja peamistele soojaleketele. Niisamuti tuleb aeg-ajalt lasta elektrisüsteem spetsialistidel üle vaadata.  Elektripaigaldise audit toob kindlustunde, et hoone elektrisüsteem on töökorras ja ei põhjusta ohtlikke olukordi. Samuti tuleb audit teha hoone kasutusloa saamiseks või uue elektrisüsteemi kasutuselevõtmisel. Kui elektrisüsteemi peakaitse on aga suurem kui 100 A, on kohustulik ka käidukorraldus, mille peamine eesmärk on elektririkkeid ennetada.

Jaga seda postitust

Seotud teemad