Зеленое Рождество: 5 идей, как провести праздники более энергоэффективно

Külmade ilmade ja pühade saabudes veedab suurem osa meist rohkem aega kodus, mistõttu kasvab hüppeliselt ka kodune elektritarbimine. Jagame nippe ja soovitusi, mida saaksid ise kodus ära teha, et veeta tänavu pühad keskkonnasõbralikumalt, säästes samal ajal rahakotti.

Kõlab kentsakalt, aga kui ühes ruumis viibib korraga palju inimesi, mõjub see kodule tõepoolest tõhusa soojaallikana – juba üks inimene annab ruumi keskmiselt 80W sooja. Seega, hoia oma lähedased ligidal hoolimata aastaajast ja saadki vähendada küttekulusid.

Tänapäeval on aina loomulikum, et kõik lambipirnid vahetatakse kodus LED-ide vastu. Ometi kraabime jõulude ajal välja aastakümneid vanad kuuse- ning õuetuled, mis paraku on suured elektriröövlid.

Kui kavatsed jõulutulesid kasutada veel aastaid, siis soovitame teha väikese investeeringu ning soetada LED-pirnidega valgusketid, mis on nii kokkuhoidlikumad kui ka vastupidavamad. Pea meeles, et kui soovid jõulutulesid kasutada õuetingimustes, siis peavad need olema varustatud vastava märkega!

Jõulutulede kasutamise kohta väliskeskkonnas saad rohkem lugeda siit.

Pole vahet, kas ees seisab reis soojale maale, vanavanemate juurde või lihtsalt maakoju, katsu energiasäästu ja -ohutust meeles pidades alati pistikupesast välja tõmmata kõik suuremad elektritarbijad. Telekad, arvutid, printerid ja paljud teised elektriseadmed tarbivad voolu ka siis, kui nad parasjagu kasutust ei leia. See võib elektriarvele lisada kopsaka summa.

Veel on oluline meeles pidada, et juhe tuleks alati eemaldada seinakontaktist, mitte seadme enda küljest. See lihtne tegu aitab aasta lõikes elektriarvetelt kuni 10% säästa.

Selleks, et jõululaud oleks rikkalik ja lookas, asub köögitoimkond tavaliselt tegutsema juba hommikul. Usinad kokad võiksid meeles pidada, et kõik toidud küpsevad kiiremini siis, kui potil-pannil on kaas peal. Pliidil tasub valida alati õige suurusega raud ning ahju kasuta vaid suuremate roogade valmistamiseks.

Samuti võid ahju juba 10-15 minutit enne toidu valmimist välja lülitada. Toit valmib igal juhul, kuna ahjus olev jääksoojus küpsetab seda edasi. Mis puudutab väiksema toidu soojendamist, siis selle saab hõlpsasti ära teha ka energiasäästlikumas mikrolaineahjus või kuumaõhufritüüris.

Üleüldse tuleks kodumasinaid kasutades eelistada seal, kus võimalik alati ökonoomseid ja säästlikke töörežiime. Nii hoiad kokku elektrit ja pikendad oma seadme eluiga, kuna kodumasin, mis ei tööta täisvõimsusel, kulub ka aeglasemalt.

Kui puhas loodus on sinu jaoks oluline ning oled valmis panustama selle hoidmisesse, siis vaata pühade puhul üle oma kehtiv elektrileping ning vali roheline energia, mis tagab, et ostad 100% taastuvatest energiaallikatest toodetud elektrit.

Mida rohkem on roheenergiat tarbivaid kliente, seda suuremaks kasvab taastuvenergia osakaal elektritootmises ja seda vähem paiskub elektritootmisel õhku süsihappegaasi.

Enefiti elektripakettidega saad lähemalt tutvuda siin.

Jaga seda postitust

Seotud teemad

Актуальны

Как получить пособие KredEx на установку солнечных панелей и накопителя

В этом году пособие KredEx на реконструкцию набрало обороты, и интерес жителей Эстонии к производству солнечной энергии остается высоким. Что нужно сделать, чтобы ходатайствовать о пособии, и чем вам может помочь Enefit?

Loen edasi »
Актуальны

Читатель спрашивает: «Из чего состоит счет за электроэнергию?»

Электричество – неотъемлемая часть нашей жизни. Мы используем его как на работе, гуляя по улице, так и выполняя домашние дела. Поскольку счет за электроэнергию, который мы получаем каждый месяц, напрямую влияет на наш бюджет, вполне естественно, что люди хотят знать, за что именно они платят, потребляя электричество.

Loen edasi »
Актуальны

Сравнение электропакетов: ознакомьтесь с различными электропакетами и выберите подходящий

Сколько людей, столько и различных привычек потребления электроэнергии. Чтобы помочь удовлетворить потребности и предпочтения потребителей, на рынке представлен широкий выбор различных электрических пакетов. Но чем они отличаются друг от друга и как узнать, какой из них подходит именно вам?

Loen edasi »