Proovi järele! Päikesepaneelide kalkulaatoriga avastad oma katuse päikesepotentsiaali

Enefiti päikesepaneelide veebilehel on saadaval uus ja nutikas kalkulaator, mis arvutab kõigest mõne sekundiga sinu kodule sobiva paneelide lahenduse. Nii on tulevase päikesejaama planeerimine ja roheenergia tootmisega alustamine veelgi lihtsam.

Sisestades otsinguribale aadressi, kuhu on soov paneele paigaldada, annab kalkulaator ligikaudse hinnangu nii paneelide arvu, süsteemi võimsuse, aastase toodangu, tasuvusaja kui lahenduse maksumuse osas.

Lisaks on kalkulaatorilt näha päikesepaneelide asendiplaan, mis aitab visualiseerida, kuidas paneelid katusel paiknema hakkaksid. Võimalikult täpse asendiplaani loomiseks kasutab kalkulaator Ehitisregistri ja Maa-ameti kaardi alusandmeid.

Kalkulaatori tulemus 400-ruutmeetrise eramaja näitel.

Senise kogemuse põhjal on kalkulaatori tulemused küllaltki täpsed ja lõplikud hinnapakkumised ei erine esialgsetest arvutustest kuigi palju. Siiski soovitame küsida pakkumist, et lahenduse saaks üle vaadata spetsialist, kes seejärel koostöös kliendiga saab teha vajalikke muudatusi, et tegemist oleks parima võimaliku lahendusega.

Käesoleva aasta lõpuni on Enefitis päikeseparkide standardlahenduste hinnad kuni 20 protsenti soodsamad. Tehes ostuotsuse 2023 aastanumbri sees, säästad lisaks järgmise aasta käibemaksu tõusult ning päikesejaam valmib täpselt õigeks ajaks – kevadeks, mil tootlikkuse kõrgaeg alles algab.

Jätkame päikesepaneelide veebilehe edasiarendamisega, et ka tulevikus oleks võimalik arvutada sama lihtsalt ja kiirelt personaalseid energialahendusi, mis võtavad arvesse nii kinnistu kui tarbimisandmeid.

Jaga seda postitust

Seotud teemad

Hakkame säästma!

Lugeja küsib: „Kuidas hoida talvekuudel elektriarved madalad?“

Google on teinud ülevaate aasta otsitumatest sõnadest. Edetabeli tipust leiame ka märksõna „elektri börsihind“. Tõepoolest, elektrihind on olnud tihti jututeemaks, eriti kui ta kallis on. Aastale andis tooni muu hulgas Estlink 2 rike ning sellest kerkinud elektrihinnad suvel, mil muidu saaksime tänu suurele taastuvenergia toodangule nautida pigem madalaid hindu.

Loen edasi »