5 põhjust fikseerida elektrihind kuueks kuuks

Fikseeritud hinnaga paketid on suurepärane valik nendele tarbijatele, kes otsivad tänasel pidevalt muutuval energiaturul stabiilsust ja soovivad maandada hinnatõusudest tulenevaid riske. Kindel 6 pakett fikseerib elektrihinna soodsal tasemel pooleks aastaks – nii on järgneval kuuel kuul elektri kilovatt-tunni hind sulle sama.

Kui sobiva elektripaketi valik on osutunud oodatust keerukamaks, siis alljärgnevalt oleme välja toonud viis põhjust, miks Kindel 6 võib olla just sulle.

1. Odavam kui universaalteenus

Kui möödunud sügisel läksid paljud soodsa hinna tõttu üle universaalteenusele, siis täna oleme jõudnud olukorda, kus kõik Eesti Energia pakutavad fikseeritud hinnaga paketid on universaalteenusest odavamad.

Võrreldes Kindel pakettidega, pole universaalteenuse hind fikseeritud ja sõltub suuresti kahest komponendist: tootjahinnast ja müüja marginaalist. Kuna nii tootjahind kui marginaal koosnevad erinevatest muutuvkuludest, võib nende suurenemine mõjutada vastavalt ka universaalteenuse lõpphinda.

2. Stabiilsem kui börsihind

Elektri börsihind muutub iga tund paljude erinevate tegurite koosmõjul. Loogika on lihtne – kui energiatarbimine on madal, on ka hind turul madalam. Külmemad ilmad jällegi suurendavad tarbimist, mis võivad energiahindasid aga tõsta. Energiaturu toimimise kohta saad lähemalt lugeda siit.

Selline üles-alla kõikumine ei paku tarbijale stabiilsust, vaid nõuab börsil toimuva pidevat jälgimist. Seda eriti, kui on soov oma energiakulusid optimeerida.

Kes jälgib oma päevast energiatarbimist teab, et tihti jäävad odavamad ühikuhinnad hilistele öötundidele ning suurem tarbimine satub paratamatult aega, mil hinnad on kõrged.

Kindel 6 elektripaketi puhul hinnamuutuste peale mõtlema ega energiatarbimist sellisel viisil planeerima ei pea, sest hind püsib sama terve kokku lepitud ajaperioodi vältel.

3. Kindel teenus neile, kes ei soovi end pikaks ajaks siduda

Fikseeritud hinnaga pakett pakub kliendile kindlustunnet, kuna võimaldab elektrihinda endale sobivaks ajaks soodsatel tingimustel fikseerida.

Kindel 6 on hea lahendus nendele tarbijatele, kes ei soovi end pikaajaliselt siduda või alles selgitavad välja, milline elektripakett nende väärtuste ja tarbimisharjumustega sobib. Kes soovib elektrihinna pikemaks ajaks fikseerida, siis pakettidega Kindel 36 ja Kindel Pluss saab seda teha vastavalt 36 või 84 kuuks.

4. Võimalus kulusid ette planeerida

Fikseeritud paketiga tead täpselt, kui palju maksad kilovatt-tunni eest ning seeläbi saad oma tarbimist vastavalt planeerida. See tuleb kasuks, kui elekter on sulle igakuises eelarves olulise tähtsusega.

Kui teised muretsevad kuu lõpus postkasti saabuva arve pärast, tead sina arvestada, milline summa sind ligikaudselt ees ootab. Mis kõige parem, sa oled ise saanud selle üle otsustada. See viib meid järgmise punkti juurde.

5. Elektrihind tasub fikseerida hetkel, mil see on madal

Elektrihinda on mõistlik fikseerida siis, kui see on madal.

Keskmine börsihind võib küll olla odavam kui fikseeritud pakettide hind, kuid tegemist on siiski keskmise hinnaga. Börsihind on muutlik ning kliendi reaalselt makstav hind sõltub sellest, millise hinnaga ja millisel ajahetkel ta energiat tarbib.

Kui kuuekuuline lepinguperiood lõppeb, ei tasu muretseda. Oleme sinu jaoks olemas kõigis energiaalastes küsimustes ja aitame valida uue paketi, mis kattub sinu soovide ja vajadustega.

Kõikide elektripakettidega saad lähemalt tutvuda Eesti Energia kodulehel. Lepingu sõlmimiseks külasta meie e-teenindust.

Jaga seda postitust

Seotud teemad

Hakkame säästma!

Kasulikud nipid, mis aitavad tudengina elektriarvelt säästa

Septembris on paljud noored alustamas õpinguid ülikoolis, mis osade jaoks tähendab elukohavahetust ning sellega koos ka suurenenud väljaminekuid. Elad sa ühiselamus, üürid või omad päris enda kodu – jagame lihtsaid nõuandeid, mida saad kasutusele võtta, et sügistalvised elektriarved ei kasvaks üle pea.

Efektiivne ettevõtlus

Mida teeb sügisene elektrihind ja kuidas kulud madalal hoida

Elektrihind on viimaste aastate jooksul olnud heitlik. Kui mullu olid elektri- ja gaasihinnad rekordiliselt kõrged, siis alles lõppeval suvel saime näha, kuidas suurenenud taastuvenergia kogus turul viis elektrihinna miinusesse. Mida toob aga eelootav sügis ning kuidas selleks juba täna valmistuda?